mar 152006
 

Konieczna – Radocyna – Krzywa – Bartne – Majdan – Bartne (23km)

1 dzień: Konieczna – Radocyna (5 km)
2 dzień: Radocyna – Krzywa – Bartne (14 km)
3 dzień: Bartne – Majdan – Bartne (4 km)

Opis trasy:
W zasadzie na całej trasie brak jest ostrych podejść i zjazdów. Trasa z niewielkimi wyjątkami prowadzi cały czas szerokimi ścieżkami lub drogami w dolinach. Okolice są odludne – nazwy miejscowości na mapie są mylące, tam BYŁY łemkowskie wsie. Jedyne dwie niewielkie wsie to Krzywa i Bartne. Na trasie można spotkać wilki.

Schroniska na trasie:
Radocyna
Banica
Bartne

Uwaga!: Wymienione schroniska (stanice) nie są czynne przez cały sezon. Dlatego planując w nich nocleg należy się wcześniej upewnić czy będą w tym czasie otwarte.

Sprzęt:
Najwygodniej będzie na cięższym sprzęcie śladowym bądź lekkim telemarkowym.

Nasze wrażenia:
Wędrówkę pierwszego dnia zaczęliśmy stosunkowo późno, gdyż późno dostaliśmy się na miejsce. Plan mimo to wykonaliśmy bez problemu i pod wieczór dotarliśmy do Radocyny, gdzie w pobliżu schroniska rozbiliśmy namiot. Wieczorem lekko mrzyło.

Drugiego dnia okazało się, że wieczorna mrzawka zamarzła i utworzyła lodową skorupę („lukier”) na śniegu. Dzięki temu okolica wyglądała niezwykle malowniczo w słońcu, jednak jazda po takim śniegu była bardzo trudna. Jeden z upadków przy większej prędkości skończył się podrapaniem nosa do krwi. Nocowaliśmy w namiocie niedaleko schroniska w Bartnem.

Trzeciego dnia ze względu na ograniczenia czasowe zdecydowaliśmy się jedynie na wykonanie krótkiej pętli z Bartnego i około południa zabraliśmy się autobusem do Gorlic.

Kontakt: Grzegorz i Wojciech Rogowscy

Przekaż dalej!