lut 172008
 

Trasa 4-7 godzinna; Krowiarki, Sokolica, Babia Góra, Przełęcz Brona, Markowe Szczawiny, Krowiarki (~17km, 700m podejść).

Opis trasy:

1. z Przełęczy Krowiarki (1012 m.n.p.m) czerwonym szlakiem grzbietem przez Sokolicę (1367 m.n.p.m) na Babią Górę (1725 m.n.p.m) – najlepiej na fokach, cały czas podejście, do Sokolicy ok. 50min – cały czas w lesie, potem ok. 2:30h na szczyt Babiej Góry. Za Sokolicą powyżej granicy lasu może mocno wiać. Na szczycie sciągamy foki.

2. zjazd na Przełęcz Brona (1408 m.n.p.m) – dosyć łagodny zjazd, warunki często trudne, kalafiory, wywiany śnieg. Na wysokości Brony znowu zaczyna się las.

3. z Brony ostrzejszy zjazd na Markowe Szczawiny (1180 m.n.p.m) – warunki zwykle dużo lepsze, często można spotkać głębszy śnieg, jazda w rzadkim lesie.

4. następnie płajem (niebieskim szlakiem) z powrotem do Przełęczy Krowiarki – 8km w dużej mierze łagodny spadek. Można do tego odcinka lekko posmarować narty na chodzenie/bieganie, wtedy szybko machniemy ten odcinek techniką nordycką. Właśnie z powodu tego lekkiego nachylenia lepiej jest tą wycieczkę robić w kierunku podanym powyżej, a nie odwrotnie.

Uwagi:
Powyżej Sokolicy i powyżej Markowych Szczawin zjazd na nartach jest zabroniony. Narciarz naraża się na mandat.

Sprzęt:
Najlepiej średni bądź ciężki telemarkowy lub skiturowy.

Linki do map rejonu:
>> www.e-zawoja.com
>> www.e-gory.pl

Opis jednej z wycieczek tą trasą jest tutaj.

Kontakt: Grzesiek Rogowski

Przekaż dalej!